5 דברים שלא הכרתם על לימודי קאוצ'ינג

תחום הקאוצ'ינג הפך להיות פופולרי מאוד בשנים האחרונות, בישראל ובעולם כולו. לא רבים יודעים זאת, אבל לימודי קאוצ'ינג עשויים להיות חוויה בפני עצמם, ויכולים לתת לתלמידים לא מעט ערך מוסף.

מאמן אישי

לימודי קאוצ'ינג מתנהלים כחוויה אישית

כאשר לומדים להיות מאמנים, העניין האמיתי הוא לא הידע התיאורטי אלא היכולת המעשית לגרום לאנשים לעבור תהליך של ממש בעזרת אימון אישי. שיטת הלימוד היעילה ביותר, אם כן, היא לגרום לתלמידים לעבור חוויה מעצימה בעצמם. במסגרת זו, התלמידים לומדים לא מעט על עצמם, על היכולות שלהם ועל התכונות שלהם. בהמשך, הסטודנטים מעצימים את התכונות הקיימות בהם אשר יכולות לשרת אותם במהלך הקריירה כמאמנים- יכולת הכלה, סבלנות ועוד.
לכן, הלימוד התיאורטי משולב עם לא מעט התנסויות מעשיות- סימולציות, משחקים קבוצתיים ועוד.

ניתן לשלב את הלימודי קאוצ'ינג יחד עם לימודי אומנות

כיום, ידוע שתרפיה באומנות היא אחת משיטות הטיפול היעילות ביותר לכל הגילאים. מדובר בשיטת טיפול אשר יכולה להפוך את הקשר בין המטופל לבין המטפל לבלתי אמצעית וישירה מאוד- באמצעות היצירה, ניתן להסיק אודות תחושות וזכרונות מודחקים של המטופל. שילוב בין קאוצ'ינג לבין לימודי תרפיה באומנות עשוי להיות יעיל מאוד מבחינה טיפולית, ולפתח את התלמידים מבחינה אישית.

ניתן לשלב את הנלמד בחברות וארגונים

לא כל מי שמתחיל בלימודי קאוצ'ינג בהכרח מעוניין להיות מאמן כקריירה! לא מעט אחראי כח אדם ומנהלים בארגונים וחברות לומדים קאוצ'ינג על מנת להטמיע את תרבות האימון בחברה או בארגון שלהם- מה שעשוי לייעל רבות את פעילות העסק ולגרום לעובדים להיות מרוצים הרבה יותר.

ניתן ליישם את הנלמד בחיים האישיים

גם מי שבוחר שלא להיות מאמן לאחר לימודי קאוצ'ינג, יוכל ליישם את הנלמד בקורס במהלך חייו האישיים. בכך, הוא יוכל לנתב את עצמו להצלחה בתחום האישי והמקצועי.

אופציות ללימודי המשך

לימודי האימון לא מזכים בתואר, אולם קיימים מגוון מסלול המשך אשר יכולים להתאים לבוגרי מסלול זה. מלבד התואר באומנות שהוזכר לעיל, בוגרי לימודי האימון פונים פעמים רבות לתואר בפסיכולוגיה, תואר בנושא מדעי ההתנהגות ואופציות נוספות.

עוד משהו שיעניין אותך:
הרבלייף – אורח חיים בריא
הרבלייף
הרבלייף בטוויטר, הרבלייף – תזונה נכונה, הרבלייף בפייסבוק