אימון זוגי

הזוגיות היא הבסיס של משפחה יציבה ומצליחה . אימון זוגי הינו הכלי שיכול להוביל זוג מצליח לעוד יותר מושלם או קשר כושל למצליח וזוגות שמבינים אחד את השני. איך?

אימון זוגי

 

מהו אימון זוגי ולמי מיועד?

מאז ומתמיד נושא הגירושין והפרידות הוא הנושא הכי מדאיג כל זוג צעיר או מבוגר. הדבר שיכול לנבוע מכישלון של מערכות יחסים טריים או אפילו מערכות יחסים ארוכות טווח. למה? כי פשוט אין הבנה ואין הסכמה בין שני הצדדים. האימון האישי בא כדי למנוע מצבים כאלו של גירושין ואפילו מחשבות על פרידות והגעה לסיפוק ממערכת היחסים מכל המובנים.

מה שחשוב בין בני הזוג הוא הקשר וההבנה, ככל שהזוג מבין אחד את השני הקשר היה יותר חזק ויחזיק מעמד לטווח הארוך, אך ההפך הוא נכון אם אין הבנה הדדית בין בני הזוג זה יכול להוביל לעימותים, בעיות, ריבים ואפילו לפרידות וגירושין. ישנם מצבים רבים שבהם הבעיות שנולדות בין בני הזוג הן בעיות שאפשר לתקן ואפשר לחשוב איך לייעל אותן וזה כמובן דבר שמצריך יד שלישית המיומנת ומתמחה בתחום על מנת להחזיר את הזוג או להוביל אותם למקום הנכון ולסיטואציה שבה שניהם יוכלו לחיות ביחד בלי שום חששות מזה שיכול להיות יום אחד שניהם ייפרדו או יגיעו לגירושין. זה מה שנקרא אימון אישי, וכאן חשוב להבדיל בין אימון זוגי לייעוץ זוגי.

האימון הזוגי הוא סוג של עזרה וסיוע לזוגות שנכנסו למשברים בחייהם ורוצים לשקם ולשפר את חיי הזוגיות שלהם או פשוט זוגות שרוצים להעשיר את הזוגיות ולגרום לה ליותר משמעותית ומושכת.

כאשר הקשר בין בני הזוג הוא טוב ומיוחד שבנוי על אושר והבנה זה ישתקף חיובית בסובבים אותם אם זה ילדים, משפחה, הורים, חברים ועוד מה שיכול להוביל להצלחות אחרות בחיים והתמודדות עם מצבים קשים בחיים.

מה אימון זוגי מציע לזוגות?

  • במהלך האימון הזוגי חשוב שבני הזוג יכירו את הזכויות והחובות שלהם אחד כלפי השני
  • התמודדות עם משברים ובעיות בין בני הזוג בצורה נבונה וחכמה
  • הבנת צרכיו של כל אחד מבני הזוג אם זה מהבחינה הגופנית, האישת, הנפשית ועוד

ברוב המקרים הבעיות בין בני הזוג גדלות והסיבה לרוב אחת, לכן על המאמן להכיר את הבעיה הזו ולגרום לכך שהיא תיעלם על מנת להוביל את בני הזוג לפתרון היעיל.

המרכז לאימונים – מידע על כול סוג של אימון אישי, אימון זוגי וקאוצ'ינג.