הרבלייף – על תזונה ואורח חיים בריא

החיים בעידן המודרני מזמנים לנו אתגרים רבים ופעילות סביב השעון סביב עבודה, ילדים, בילוי זמן בפקקים וישיבה ממושכת מול המחשב במשרד. מירוץ החיים האינטנסיבי הזה גורם לרבים מאיתנו לאכול מזון מהיר, לצרוך כמויות רבות של קפאין ולסבול מרמות גבוהות של סטרס ומיעוט בשינה ושתיית מים. סגנון החיים הזה שמזוהה מאוד עם החיים בעולם המערבי מוביל במקרים רבים לעייפות כרונית, חוסר אנרגיה מתמשך ואף לחולשה רבה ונטייה לדיכאון וחרדה. מומחי הרבלייף עובדים מסביב לשעון על מנת לייצר ולשפר את מגוון המוצרים המיועדים לתחזוקה נכונה של הגוף.

מכאן נשאלת השאלה, כיצד אפשר להתמודד עם העומס היומיומי על הגוף והנפש ולצלוח את החיים באופן המיטיב עם עצמנו ועם הסובבים אותנו? איך אפשר ליהנות מאנרגיה, חיוניות, מצב רוח מרומם ותחושת עוצמה פנימית שתלווה אותנו מסביב לשעון ולאורך זמן? לשאלות אלו מספר תשובות שכולן נוגעות במסר אחד – איזון. איך מגיעים לאיזון? החוקרים של הרבלייף מדגישים שוב ושוב את הצורך בתחזוקה נכונה של הגוף, כמאמר המשפט המפורסם – נפש בריאה בגוף בריא.

מזון – התייחסו למזון כאל תרופה

בכדי להימנע מעייפות וחוסר אנרגיה הרגילו את עצמכם לאכול נכון. המזון הוא הדלק של הגוף ועלינו להקפיד לספק לגופינו את מגוון הויטמינים והמינרלים להם הוא זקוק על מנת לתפקד. ולא רק לתפקד – אלא גם לשגשג. תזונה נכונה היא כזו שתספק לגוף נוזלים דרושים, קלוריות, חלבונים, פחמימות, שומנים, סיבים תזונתיים וכמובן ויטמינים. לחברת הרבלייף מגוון רחב של מוצרים המספקים את אבני הבניין של הגוף והשרירים.

אורח חיים בריא מתחיל בעבודה בשני מישורים עיקריים – תזונה נכונה ופעילות גופנית. שני מרכיבים אלו משלימים זה את זה. אדם שאוכל נכון אך אינו פעיל מבחינה גופנית חוטא לגופו בדיוק כמו שאדם שפעיל גופנית ולא אוכל נכון עלול לפגוע בגופו באותה המידה בדיוק. לכן הדרך לאיזון מושלם ואורח חיים בריא תלויה הן בתזונה נכונה והן בהתמדה בפעילות גופנית.

מומחי הרבלייף – למשקל אין תמיד חשיבות

מומחי הרבלייף מסבירים כי המשקל שלכם לא תמיד משחק תפקיד בכל הקשור לבריאות שלכם, לתזונה נכונה או לחוסרים כאלו או אחרים בויטמינים ומינרלים. לדוגמא, אדם רזה ובעל מבנה חטוב יכול לסבול מחוסרים של ויטמינים שונים ואף רמות גבוהות של כולסטרול והוא לא ידע זאת אלא אם יבצע בדיקות מתאימות. ישנם גם אנשים הסובלים מעודף משקל אך לא יסבלו מתסמינים של עייפות או מחסור באנרגיה.

על מנת לאמת את מצבכם הגופני מבחינת ויטמינים, מינרלים כולסטרול וכדומה, מומלץ לערוך בדיקת דם חצי שנתית. תזונה נכונה, כזו המקיפה את המרכיבים השונים להם הגוף זקוק, תכלול פירות וירקות טריים, חלבונים איכותיים, סיבים תזונתיים, חומצות אומגה 3 ממקור צמחי או מדגים, מאכלים עתירי סידן וברזל ומאכלים המכילים פחמימות מורכבות, כאלו המספקות לגוף אנרגיה זמינה. לכל אלו תוסיפו פעילות גופנית מתונה ועקבית – ואתם על דרך המלך!

הקפדה על שתיית מים

מומחי הרבלייף מדגישים כי אחד הכללים החשובים ביותר לשמירה על בריאות טובה הוא הקפדה על שתיית מים מרובה לאורך כל היום. מים מהווים כ75% ממשקל גוף האדם. בהרבלייף מזכירים כי אין לחכות לתחושת צימאון אלא להקדים אותה ולשתות. כאשר מרגישים צימאון משמעות הדבר שהגוף כבר נמצא בחוסר של מים. אדם בוגר צריך לשתות כמות של בין 12 ל-18 כוסות מים ליום. על מנת להגביר את כמות המים שאתם שותים, מומלץ להצטייד בבקבוק מים לעמדת המחשב בעבודה. ישנם רבים המשתמשים באפליקציות ותזכורות בסמארטפון – על מנת שיזכירו להם לשתות. מומחי הדיאטה של הרבלייף ממליצים גם להקפיד לשתות במהלך הארוחות השונות. בכך גם תזכו בכמות גדולה יותר של נוזלים, וגם תפחיתו את תצרוכת הקלוריות בארוחה.

פירות וירקות

חכם סיני אמר פעם "תאכל פירות וירקות – ותחיה לנצח"… כנראה שלא תחיו לנצח אבל לפחות תוכלו להאריך את חייכם ולטפח את גופכם באופן שיספק לכם איכות חיים גבוהה והנאה מכל רגע. חוקרי התזונה של הרבלייף כמו בשאר קהילת הרפואה והתזונה בעולם ממליצים לשלב כמה שיותר פירות וירקות במהלך היום, בכל ארוחה ואף בין הארוחות. הפירות והירקות טומנים בחובם ויטמינים, מינרלים וכימיקלים רבים הדרושים לגוף לתפקודו ואף למערכת החיסון, למערכות השונות בגוף האדם ואף למוח. יש להקפיד לשלב כמה שיותר צבעים מהירקות והפירות השונים, שכן כל צבע מכיל מינרלים איכותיים והכרחיים.

לדוגמא, הצבע האדום של העגבניות מכיל את המינרל ליקופן, לו יתרונות בריאותיים רבים, והצבע הירוק של הפירות והירקות הירוקים, מכיל כלורופיל, לו סגולות רבות לניקוי הגוף מרעלים והקלה על פעולת הכבד.

לא לשכוח את ארוחת הבוקר – בתוספת שייק הרבלייף

מומחי הרבלייף מזכירים להקפיד לאכול ארוחת בוקר בכל בוקר ואף מציינים שארוחת הבוקר היא הארוחה החשובה ביותר במהלך היום. חוקרים רבים מסביב לעולם ובניהם גם חוקרי הרבלייף מצאו קשר ישיר בין הקפדה על ארוחת בוקר לבין שמירה על אנרגיה זמינה במהלך היום, עירנות ויכולת ריכוז ואף שמירה על משקל תקין. ארוחת הבוקר צריכה להיות איכותית ולכלול ויטמינים, חלבונים, פחמימות מורכבות, סיבים תזונתיים ונוזלים רבים שכן בשעות הבוקר הגוף נמצא במצב של חוסרים במרכיבים אלו בשל "הצום" שכופה עלינו השינה בלילה. להרבלייף שייק המכיל 17 גרם חלבון, השייק על בסיס חלב דל שומן והוא מכיל בין השאר 21 ויטמינים ומינרלים המהווים תחליף ראוי או תוספת מומלצת לארוחת הבוקר שלכם.

ואיך לא… פעילות גופנית

החיים המודרניים מזמנים לנו בין השאר שעות ארוכות במשרד מול המחשב, שעות נוספות מול הטלוויזיה ועוד שעות של (בדרך כלל מועטת) של שינה. על מנת לתפקד כראוי, הגוף זקוק לפעילות גופנית על בסיס קבוע. מומחי הרבלייף ממליצים להתחיל אפילו מפעילות מתונה של כחצי שעה במהלך השבוע, ולהשתדל להגיע לכשעתיים בשבוע לפחות פעמיים במהלך ימות השבוע. פעילות גופנית גורמת להרגשה כללית טובה, תחושת חיוניות, דימוי עצמי גבוה, יציבה נכונה, צפיפות עצם ומניעה של מחלות רבות.