מערכת יחסים וירטואלית באתר הכרויות

עולם ההכרויות עבר שינויים מרחיקי לכת בעשור האחרון. התפתחותה של רשת האינטרנט וצמיחתם של אתרי ההכרויות השפיעה רבות על דפוס הפעילות של כל מי שמחפש הכרויות מסוגים שונים והם הפכו לזירה המרכזית בה אנשים מחפשים זוגיות היום.

הכרויות

אתרי ההכרויות

אתרי ההכרויות מהווים דרך נוחה במיוחד עבור מי שמחפש קשר זוגי. הם זמינים כל הזמן, יש בהם מאגר גדול של מועמדים שכל הזמן מתחדש, ניתן לשמור בהם על אנונימיות יחסית ובאופן כללי ניתן לעשות בהם שימוש מותאם אישית על פי ההעדפות של כל אחד ואחד, מה שהופך אותם, במיוחד בעידן האינדיבידואליסטי של היום, לשיטה המועדפת על פני רבים. אתרי הכרויות הם אמנם כלי נוח ויעיל עם יתרונות רבים, אך יש להם גם כמה חסרונות שמומלץ לשים לב אליהם ולקחת אותם בחשבון כאשר מתחילים להתנהל בתוכם. ישנם חסרונות אוביקטיביים שנכונים לכולם כמו הקושי להתבלט באתר, הציפה המוגזמת להצלחה מהירה וכמובן החשיפה לאנשים לא תמימים שעושים לעיתים שימוש שלילי באתרים כאלו. אך ישנם חסרונות שהם למעשה תולדת אפשרית של היתרונות עצמם והתפתחותם תלויה בשימוש שכהיזהרו מקשר וירטואלי לאורך זמןל גולש מפתח באתר.

מה היתרנות של אתרי הכרויות?

אחד היתרנות של אתר הכרויות שיכול להיות גם חיסרון הוא הנוחות והפתיחות שמאפשרת התקשורת הוירטואלית. תקשורת טובה באתר הכרויות נבנית בדרך כלל בהדרגה- החל מהפניה הראשונית באמצעות האתר, דרך החלפת כתובות מייל וטלפונים ובסופו של דבר, לאחר כמה שיחות בהן נראה כי יש טעם להתקדם, אמור להיווצר מפגש פנים אל לפנים.

אך בחלק מהמקרים, יש אנשים שקצת מאבדים כיוון ושוכחים את המטרה המקורית של הכרויות דרך האינטרנט. במקרים אלו, מתפתח קשר וירטואלי מתמשך ועמוק, שממש מחליף את ההכרות הפרונטלית. האנונימיות היחסית מאפשרת לאנשים רבים להיפתר מעכבות ולנהל תקשורת פתוחה ודינמית דרך מערכות צ'אט והודעות באתר או באמצעות הטלפון לאחר שהחליפו מספרים עם גולשים אחרים. במקרים מסוימים, אנשים ממש מתמכרים לנוחות ולפתיחות שסוג קשר כזה מאפשר ונמנעים, במודע או שלא במודע מלהעביר את הקשר לפסים מעשיים. האמצעים הטכנולוגיים של היום מאפשרים תקשורת אינטנסיבית ותכופה ברמה יכולה טכנית להחליף שיחות אמיתיות ולכן יש אנשים שנשאבים לתוך תקשורת וירטואלית עמוק מדי ומאפשרים לה להחליף תקשורת מציאותית.

חשוב לזכור שעד כמה שתקשורת כזו יכולה להיות מספקת ומעניינת, אין תחליף למערכת יחסים אמיתית ורק תקשורות פנים אל פנים יכולה בעצם לבחון את היכולת של אנשים לנהל קשר רציני ומחייב לארוך זמן. לכן, מומלץ לא לדחות לאורך זמן את המפגש הפרונטלי עם אנשים שמכירים דרך האתר ויש איתם בסיס להמשך.

המרכז לאימונים – מידע על כול סוג של אימון אישי, אימון זוגי וקאוצ'ינג